vindmoeller_groen_energi

Velkommens konkurrencer

Her på siden kan du finde vores nuværende konkurrencer, tidligere konkurrencer og deres vindere.

Nuværende konkurrencer.

B&O Beosound A1 højtaler 2nd generation (Grey mist) (Frem til d. 31. marts 2023)

Find betingelserne for konkurrencen her.

Gavekort på 4.000 kr. (Frem til d. 31 marts 2023)

Find betingelserne for konkurrencen her.

Trailer fra Branford (Frem til d. 31 januar 2023)

Find betingelserne for konkurrencen her.

4 kg. chokoladekiste (Frem til d. 31 januar 2023)

Find betingelserne for konkurrencen her.

B&O Beosound A1 højtaler 2nd generation (Grey mist) – der udbydes 5 stk. i alt (Frem til d. 31. januar)

Find betingelserne for konkurrencen her.

 

Afsluttede konkurrencer

B&O Beosound A1 højtaler 2nd generation (Grey mist) – der udbydes 5 stk. i alt (Frem til d. 31. december)

Tillykke til Torben Thuesen, Bente Iversen, Birger Petersen, Mai Jensen og Jakob Høy Hansen.

Alle vinderne har fået direkte besked.

Gavekort på 4.000 kr. (Frem til d. 31. december)

Vinderen af gavekort på 4.000 kr. blev William Mikkelsen fra Silkeborg.

Juleskrab 2022 (100x 10 kr. rabat på elregningen, 20×50 kr. Luksusgavekort, 2x Beosound A1) (Frem til d. 24 december)

Tillykke til Camilla Jensen – vinderen af B&O BeoSound A1 sort.

Tillykke til Ian – vinderen af B&O BeoSound A1 grå.

Tillykke til Marlene Ørum, Nanna Arrøe, Anja Ahlmann, Lars Nielsen, Jette Pedersen, Jørn, Susanne Rekevik, Suzette Larsen, Mikael Jensen, Peter Madsen, Anita Skov, Tina Olsen, Anette Johansen, Inge Henneberg, Marianne Hansen, Dorte Post, May-Britt Jonasson – vinderne af 50 kr. Luksusgavekort.

Tillykke til Christoffer, Mark Banaga, Monica Broch, Mike Lindrup, Henrik Volder, Matias, Søren Christensen, Kristina Kristensen, Louise Geuther, Lars Ladefoged, Hans Ole Steffensen, Anita, Bettina Jensen, Lisbeth Korsmoe, Gert Qvist, Jonny Christensen, Laaila, Jan Andersen, Helle, Harald Lehmann, Dorthe Johansen, Susan Kaaber, Jeanette Marschall, Mathis Jensen, Amani Salem, Lea Lauritsen, Mona, Hanne Hansen, Tim Busse, Vibeke Hansen, Mike Lindrup, Jan, Nick Hesel, Bilal Malik, Jan Ebbesen, Jette Jensen, Andreas Kikkenborg, Christian, Tina, Leif Eriksen, Dianna Damkjær, Kirsten Clausen, Grethe, Leif Sørensen, Frank Rytter, Torben Kaasgaard, Nazir, Allannich Rebjerg, Rikke Svendsen, Janni Vallentin, Anette Pedersen, Camilla Thagaard, Karen Jørgensen, Annette Remmen, Lilian Ibsen, Lone Albert, Katarina, Casper, Camilla Jensen, Christian, Emil, Bente Damhus, Klaus Nielsen, Lise, Carmen, Steven Truelsen, Mads Olesen, Søren Christensen, Tine, Georg Jensen, Connie Christensen, Anja Nagy, Ditlev Juul, Nazita, Nadia Øvang, Nadja Steinbach, Kent, Gunnar Hahn, Gitte Frikke, Anne Weile, Nicklas Vinther, Christoffer Dalsgaard, Uffe Paulsen, Preben Brejner, John, Kim Kokholm, Manuel Moris, Tobias Mogensen, Pia Jepsen, John, Fahrudin, Karin Nielsen, Svend Thorup og Arne Clausen – vinderne af 10 kr. rabat på elregningen.

Alle vinderne har fået direkte besked.

Efterårskonkurrence (3x 200 kr. Luksusgavekort, 3x 200 kr. rabat på elregningen) (Frem til d. 30 november)

Tillykke til Heidi Bundgaard, Hans Granil-Augestad og Harm Otten – vinderne af 200 kr. Luksusgavekort
Tillykke til Janne Andersen, Christian Schelde og Susanne Jørgensen – vinderne af 200kr. rabat på elregningen
Alle vinderne har fået direkte besked.

November månedskonkurrence (2x 1000 kr. Luksusgavekort) (Frem til d. 30 november)

Tillykke til Heidi Pedersen og veninden Katrine borg Pinholt.
Begge vindere har fået direkte besked.

Oktober månedskonkurrence (10×200 kr. Luksusgavekort) (Frem til d. 31. oktober)

Tillykke til de 10 vindere: Addam Ziggy Spiegelhauer. Faith Oksuz. Camilla Kristensen. Ditte Frandsen. Jonna Bjørslev Bertram. Inger Lind-Forsmark. Maja Dixø. Tina Voldsgård. Anne Knudsen. Rikke Dencker.
Alle vinderne har fået direkte besked.

Karstensteins uhyggelige konkurrence (4×500 kr. Luksusgavekort) (Frem til d. 31. oktober)

Tillykke til de 4 vindere: Tom Hansen, Birgitte Baastrup, Jytte Ølgaard og Isac Zarnocz.
Alle vinderne har fået direkte besked.

B&O Beosound A1 højtaler 2nd generation (Grey mist) (Frem til d. 30. september)

Vinderen af Beosound A1 højtaler blev Janni Madsen fra Spøttrup.

PlayStation 5 digital edition – 2022 (Frem til d. 30. september)

Vinderen af PlayStation 5 digital edition blev Lars Thede fra Thisted.

September månedskonkurrence (4×500 kr. Luksusgavekort) (Frem til d. 30. september)

Tillykke til de 4 vindere: Stine Borchers. Grethe Laursen. Bente Petersen. Birgitte Scheel.
Alle vinderne har fået direkte besked.

Pride konkurrence (2x elektriske løbehjul) (Frem til d. 31. august)

Tillykke til de 2 vindere: Ulla Trankjær og Bo Hess.
Alle vinderne har fået direkte besked.

Juli månedskonkurrence (2×1000 kr. Luksusgavekort) (Frem til 31. juli)

Tillykke til de 2 vindere: Jesper Seneca og Henrik Juhl.
Alle vinderne har fået direkte besked.

Gavekort til Elgiganten af værdi 2000 kr. – 2022 (Frem til d. 30. juni)

Vinderen af Elgiganten gavekort blev Svend Erik Junker fra Børkop.

Gavekort til Wolt af værdi 500 kr. – der udbydes 5 stk. i alt – 2022 (Frem til d. 30. juni)

Vinderne af Wolt gavekort blev:
Camilla Jensen fra Vejle
Ronni  fra Amager
Jonathan Thomsen fra Randers
Cecilie Anne Bach fra Faxe
Jeff Kristensen fra Valby

PlayStation 5 digital edition – 2022 (Frem til d. 30. juni)

Vinderen af PlayStation 5 digital edition blev Dan Clausen fra Helsingør.

Garmin forerunner 45 – 2022 (Frem til d. 30. juni)

Vinderen af Garmin Forerunner 45 blev Calle Kasper Christensen fra Faxe.

Juni månedskonkurrence (10×200 kr. Luksusgavekort) (Frem til 30. juni)

Tillykke til de 10 vindere: Susanne Jørgensen, Christine Aagaard, John Jessen, Katja Franck,  Adrian Plesner,  Jannie Nielsen, Kristine Christensen, Kamilla Baggesen, Andreas Kristiansen og Maiken Faklam.
Alle vinderne har fået direkte besked.

Fars dags konkurrence (10×200 kr. Luksusgavekort) (Frem til 5. juni kl. 12)

Tillykke til de 10 vindere: Emilia Maria Wich, Helle Gude, Essam Al-Jaberi, Dennis Rasmussen, Kresten B. Laursen, Thea Zarnoczay Meldgaard, Oliver Bunk, Morten Ølgaard, Lotte Kristensen og Martin Bay Rasmussen.
Alle vinderne har fået direkte besked.

Iphone 13 – 2022 (Frem til d. 31. maj)

Vinderen af iPhone 13 blev Maiken Rasmussen fra Aarhus N.

Maj månedskonkurrence (4×500 kr. Luksusgavekort) (Frem til 31. maj)

Tillykke til de 4 vindere: Jesper Z. Lyngsø, Betina Rosenvard, Michael Hjortkjær og Per Møgevang
Alle vinderne har fået direkte besked.

Maj Sonos Roam konkurrence (1x Sonos Roam) (Frem til 29. maj)

Tillykke til vinderen: Petar Lecic
Vnderen har fået direkte besked.

Mors dags konkurrence (10×200 kr. Luksusgavekort) (Frem til 8. maj kl. 12)

Tillykke til de 10 vindere: Helle Gude, Søren Degn Jahns, Fatima, Emilia Maria Wich, Lisbeth Andersen, Theis, Tommy Koldsøe, Paul Bech Larsen, Malene og Ditte Tsesing.
Alle vinderne har fået direkte besked.

Royal Copenhagen gavekurv – 2022 (Frem til d. 30. april)

Vinderen af gavekurven blev Line Simonsen fra København V.

Airpods 3. generation – 2022 (Frem til d. 31. marts)

Vinderen af Airpods 3. Generation blev Adem Ekiz fra Vordingborg.

Garmin forerunner 45 – 2022 (Frem til d. 31. marts)

Vinderen af Garmin Forerunner 45 blev Carina Fønss fra Oksbøl.

PlayStation 5 digital edition – 2022 (Frem til d. 31. marts)

Vinderen af PS5 blev Kamilla Madsen fra Ringkøbing.

4 kg. chokoladekiste konkurrence – Januar 2022

Vinderne af 4 kg. chokolade blev:
Lars Hansen fra Roskilde
Jan Grønskov fra Horsens
Benjamin Jensen fra København S
Anni Hvolgaard fra Brovst
Heine Felle fra Gudbjerg Sydfyn

iPhone 13 – December 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Hanne Reersø fra Redsted M.

Garmin forerunner 45 – December 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Keld Tachau fra Ballerup.

PlayStation 5 digital version – December 2021

Vinderen er ved at blive trukket – og vil blive kontaktet direkte.

Macbook Air – November 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Susanne Wager fra Aabenrå.

PlayStation 5 digital version – November 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Jonathan fra Frederiksberg C.

PlayStation 5 digital version – Oktober 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Thomas F. Larsen fra Aalborg.

iPad Air – September 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Tor Appelt fra Odense.

Sommerkonkurrence x Soundboks/Sonos Arc – August 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Lars H. Pedersen fra Randers

Samsung S21 – August 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Jens J. Plauborg fra Esbjerg.

iPhone 12 – Juli 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Karen Østervang fra Aalborg.

Gavekort til Lalandia – Juli 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Gerda Abrahamsen fra Videbæk.

Robotplæneklipper – Juli 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Ole H. Andersen fra Aalborg.

Gavekort til Apollo – Juni 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Lone K. Jensen fra Aars.

Robotplæneklipper – Maj 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Ann Bettina Mathiesen fra Ullerslev.

Gavekort til Apollo – April 2021

Vinderen har fået direkte besked, men ønskede ikke at fremgå med navn.

Gavekort til Lalandia – Marts 2021

Vinderen af hovedpræmien blev Connie Frida Ester Kirkegaard.

Gavekort til Lalandia – December 2020

Vinderen af hovedpræmien blev Ruth Lillian Andersen fra Brønshøj.

Gavekort til Weekendophold – November 2020

Vinderen af hovedpræmien blev Anne Christensen fra Ranum.

Robotstøvsuger konkurrrence – November 2020

Vinderen af hovedpræmien blev Jens Rasmussen fra Odder.

Luksusgavekort konkurrence – Oktober 2020

Vinderen af hovedpræmien blev Ulla Jensen fra Aalborg.

Løvblæser fra Ryobi konkurrence – Oktober 2020

Vinderen af hovedpræmien blev Gustav Rasmussen fra Sorø.

Sofa fra Ilva konkurrence – September 2020

Vinderen af hovedpræmien blev  Birna Birgisdóttir fra Nordborg.

Lykkehjul konkurrence – Juni 2020

Vinderen af hovedpræmien blev Conny Hansen fra Sydals.

Lykkehjul konkurrence – Maj 2020

Vinderen af hovedpræmien blev Erling Laursen fra Hvalsø.

Skrabespil konkurrence – April 2020

Vinderen af hovedpræmien blev Aase Bak Nielsen fra Engesvang.

AirPods konkurrence – December 2019

Vinderen blev Nikolaj fra Randers.

Julekurv – December 2019

Vinderne blev Lene fra Vejle, Ilse fra Århus, Joan fra Bjerringbro og Agnete fra Græsted.

iPhone 11 konkurrence – November 2019

Vinderen blev Freja fra Østerbro.